Parafialny CARITAS

2017-01-27, Dzielmy się radością

25 stycznia wszystkie grupy działające w naszej parafii spotkały się na uroczystej Mszy św., łamiąc się opłatkiem i życząc sobie nawzajem Błogosławieństwa Bożego na cały rok. Następnie udaliśmy się na „starą plebanię” na wspólny posiłek i wspólne kolędowanie. Atmosfera spotkania była pełna radości, wzajemnej życzliwości i humoru. 

 

2017-01-06, Święto Trzech Króli

Dzisiejszy dzień był okazją do złożenia hołdu Małemu Jezusowi w postaci ofiary na kadzidełko i kredę, którą można naznaczyć błogosławieństwem swoje domostwo. Ofiara zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Bóg zapłać wszystkim składającym ofiarę.

2016-12-23, Na świątecznym stole

Jak co roku, nasz oddział zorganizował paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Tego roku paczki żywnościowe otrzymało 78 rodzin o łącznej wartości 8077,90 zł. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania! 

2016-12-10, Witaj Św. Mikołaju!!!

Razem ze śniegiem dzisiaj do naszej parafii zawitał „św. Mikołaj”. Pierwsze spotkanie miało miejsce już na porannych roratach, gdzie Mikołaj obdarowywał dzieci i starszych słodyczami. Później zaprosił na spotkanie ministrantów i lektorów (45), dziewczynki (55) z DSM, a o godz. 11.00 na starej plebanii spotkał się z 85 dziećmi. Radość i uśmiech zawitały w serduszkach naszych małych pociech! 


Po krótkim odpoczynku, nasz gość znów powrócił na wieczorne roraty, a po nich odwiedził chore dziewczynki Amelkę i Madzię. Ostatnią wizytą Mikołaja w tym dniu były odwiedziny podopiecznych Domu Opieki Społecznej „JAR”.